BURSA YILDIRIM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BURSA e-TWİNNİNG BÖLGESEL ÇALIŞTAYI´NDA YILDIRIM BELEDİYE ORTAOKULU YENİ e-TWİNNİNG PROJELERİ BAŞLATMIŞTIR

BURSA e-TWİNNİNG BÖLGESEL ÇALIŞTAYI´NDA YILDIRIM BELEDİYE ORTAOKULU YENİ e-TWİNNİNG PROJELERİ BAŞLATMIŞTIR

    Her yıl eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından düzenlenen bölgesel çalıştaylardan ilki bu yıl 28-30 Eylül 2017 tarihlerinde Bursa ilimizde yapılmıştır. Çalıştayda Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı açılış konuşması yapmış ve Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doc. Dr. Sencer Çorlu çağrılı konuşmacı olarak katılmıştır. Çalıştaya 14 ilden 155 öğretmen ve bazı eTwinning il koordinatörleri katılım sağlamıştır. Çalıştayda Etwinning, Etwinning -EBA entegrasyonu, teknoloji kullanımı, proje tabanlı eğitim, STEM yaklaşımı gibi konularda eğitimler verilmiştir. 
    Çalıştay kapsamında Bursa´da Avrupa Kalite Etiketi alan iyi proje örnekleri arasında Yıldırım Belediye Ortaokulu müdür yardımcısı bilişim teknolojileri öğretmeni Işıl GÜLMEZ, Creating Games Using Scratch - Scratch İle Oyun Yazmak isimli örnek projesini sunmuş ve projeyi tanıtmak amacıyla stant açmıştır. Proje tanıtımları için hazırlanan stantları Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, daire başkanları, etwinning il koordinatörleri ve öğretmenler inceleyerek bilgi almıştır.

Şükraniye Mah.7.Mercan Sok.No.3 YILDIRIM/BURSA - (TEL1) 0224 329 85 05 (TEL2) 0224 329 32 35 (TEL3) 0224 329 82 84 (TEL4) 0224 329 02 33

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.