BURSA YILDIRIM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KOZAİLE YILDIRIM İLÇE YÜRÜTME EKİBİ TOPLANTISI

KOZAİLE YILDIRIM İLÇE YÜRÜTME EKİBİ TOPLANTISI

        İl Milli Eğitim Müdürlüğü İl Yürütme Ekibi tarafından Mart 2015’te Ar-Ge çalışmaları başlatılan Aile Odaklı Risk Faktörlerinin Tespiti, Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Projesi ‘ KozAile’,  Bursa genelinde Osmangazi, Nilüfer ve Yıldırım ilçelerinde her kademeden seçilen 18 pilot okulda yürütülmektedir.

         2016-2017 eğitim ve öğretim yılı KozAile Yıldırım İlçe Proje Yürütme Ekibi toplantısı Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde; Yıldırım İlçe Şube Müdürü Ahmet GÜLTEKİN başkanlığında, Proje İl Koordinatörü Pınar AYNA, Proje Sorumlusu İsmail KAYIŞLI,  Proje Saha Sorumlusu Sevinç AYDOĞAN, Yıldırım Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü İlker ÖZDEMİR, Setbaşı Ortaokulu Rehber Öğretmeni Ercan TUNÇTAN ve Namazgah İhsan Dikmen İlkokulu Rehber Öğretmeni Ayşe ŞAŞMAZ’ın katılımıyla gerçekleşti.

          Proje ile aile odaklı risk faktörlerinden kaynaklanan, çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyen durumları tespit etmek; risk faktörü gelişmelere önleyici müdahalelerde bulunmak; tespit edilen risk durumlarını ortadan kaldırmak için paydaşlarla işbirliği sağlamak ve yapılacak çalışmalarla öğrencilerin eğitim ve öğretimden en iyi şekilde yararlanmasına katkı sağlanmak amaçlanmaktadır.

          Yapılan toplantıda projenin mevcut durumu değerlendirilerek projenin uygulandığı okullardaki çalışmalar ele alınmıştır. Ayrıca projenin ileriki aşamaları için yapılacak iş ve işlemler değerlendirilmiştir.

 

Şükraniye Mah.7.Mercan Sok.No.3 YILDIRIM/BURSA - (TEL1) 0224 329 85 05 (TEL2) 0224 329 32 35 (TEL3) 0224 329 82 84 (TEL4) 0224 329 02 33

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.