BURSA YILDIRIM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT ÖĞRETMEN MAHMUT ÇATALKAYA´YI UNUTMADILAR

ŞEHİT ÖĞRETMEN MAHMUT ÇATALKAYA´YI UNUTMADILAR

    24 Kasım Öğretmenler Gününde , Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami Çiçek ve Şehit Öğretmen Mahmut Çatalkaya Ortaokulu Müdürü Erol USTA ile beraberindeki öğrenciler, Şehit Öğretmen Mahmut ÇATALKAYA’ nın eşini ziyaret etti.

    Vefa ziyaretinde söz alan Yıldırım İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami ÇİÇEK, “Şehidimizin ruhu için dua okuduktan sonra eşi Mutlu ÇATALKAYA Hanıma hitaben; Değerli meslektaşımızın yakmış olduğu bu meşale ismini vermiş olduğumuz okulunda ilelebet yanmaya devam edecektir. Bu önemli günü sizinle birlikte yad etmekten onur duyuyoruz.“ dedi.

    Okul müdürü Erol USTA ise, “ Bu coğrafyanın, vatanımızın her karış toprağının şehit kanlarıyla sulandığı bilincinden hareketle; şehit meslektaşım, hem bilgisiyle hem de canıyla vatana hizmet etmiştir. Bize düşen de onun adını yaşatarak minnet duygumuzu göstermek, geride bıraktığı emanetlerine -ailesine- sahip çıkarak, onları hatırlayarak vefa borcumuzu ödemektir.” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

    Mutlu ÇATALKAYA, Şehit eşi olarak, şehit bir öğretmen eşi olarak böylesi bir günde hatırlanmaktan büyük mutluluk duyduğunu, gerek okulunuz tarafından gerekse İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından şahsıma gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu ifade etti.

 

04-12-2017

Şükraniye Mah.7.Mercan Sok.No.3 YILDIRIM/BURSA - (TEL1) 0224 329 85 05 (TEL2) 0224 329 32 35 (TEL3) 0224 329 82 84 (TEL4) 0224 329 02 33

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.